Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 

Gminny Ośrodek Kultury w Raciążku

ul. Wysoka 4, 87-721 Raciążek

 

Deklaracja Dostępności

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Gminny Ośrodek Kultury w Raciążku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej oraz BIP GOK w Raciążku.

  • Data publikacji strony internetowej: 2017-09-18
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-03-06

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona BIP Gminnego Ośrodka Kultury w Raciążku jest częściowo zgodne z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

  • Zamieszczone pliki na stronie BIP w formie plików PDF mogą nie być dostępne cyfrowo w całości gdyż były skanowane.
  • Zamieszczone pliki na stronie BIP w formie plików PDF mogą nie być dostępne cyfrowo w całości gdyż zostały przesłane przez podmioty zewnętrzne.
  • Część z opublikowanych zdjęć nie posiada opisu alternatywnego, mają one charakter promocyjny i nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań.
  • Nie wszelkie elementy nietekstowe, umieszczone na stronie internetowej, takie jak: zdjęcia, obrazki ozdobne, ikony, itp., posiadają szczegółowy opis.

Ułatwienia na stronie

Strona BIP Gminnego Ośrodka Kultury w Raciążku posiada ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:

  • podwyższony kontrast;
  • możliwość powiększenia wielkości liter na stronie;
  • mapa strony;
  • odsłuchanie treści strony;

Data sporządzenia deklaracji

  • Deklarację sporządzono dnia: 2021-02-25

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez pracownika Gminnego Ośrodka Kultury w Raciążku.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Grażyna Leszczyńska , adres poczty elektronicznej raciazek.gok@wp.pl . Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 54 283-18-88. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

Procedura wnioskowo-skargowa

Uprzejmie Informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiot w publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich element w, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepis w ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl

Dostępność architektoniczna

Gminny Ośrodek Kultury w Raciążku mieści się na parterze w budynku Urzędu Gminy przy ulicy Wysokiej nr 4, który nie jest w pełni przystosowany do obsługi osób mających trudności w poruszaniu się.

Przed budynkiem znajduje się jedno wydzielone, oznakowane miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Wejściem do budynku posiada podjazd ułatwiający wejście do budynku lecz nie posiada poręczy. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Szerokość drzwi wejściowych oraz prowadzących na sale widowiskową jest przystosowana do korzystania przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich ( w drzwiach występują niskie progi). Toalety na parterze budynku nie są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Aplikacje mobilne

Serwis internetowe (strona WWW oraz BIP) automatycznie dostosowuje wyświetlanie do rozdzielczości oraz wielkości ekranu.

Nie wymaga powiększania, ani przewijania w kierunku poziomym.

W urządzeniach takich jak tablety, smartfony, telefony komórkowe serwis jest znacznie bardziej czytelny i przyjazny w obsłudze.

Załączniki:

Raport o stanie dostępności

Utworzono dnia 09.04.2021, 09:05

Raport o stanie dostępności - forma dostępna

Utworzono dnia 09.04.2021, 09:04

Informacje

Liczba wyświetleń: 449
Utworzono dnia: 24.02.2021
Dokument wprowadził:
Łukasz Brzozowski
Dokument opublikował:
Łukasz Brzozowski

Historia publikacji

  • 06.03.2024 10:21, Lukasz
    Edycja strony: Deklaracja Dostępności
  • 09.04.2021 09:05, Łukasz Brzozowski
    Dodanie załącznika: Raport o stanie dostępności
  • 09.04.2021 09:04, Łukasz Brzozowski
    Dodanie załącznika: Raport o stanie dostępności - forma dostępna